PP

     Середа, 17.04.2024, 02:17вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ


Цього року з ініціативи керівництва нашого міста його визволителів вшанували за три дні до самої дати визволення, 19-го, у четвер. Залишилося їх тепер у нас тільки 45 чоловік...
А із самого дня визволення проминуло трохи більше років: 65...
За ці минулі роки підростали й падали дерева, що їх посадили криворіжці переможної весни, згодом з’явилися на поверхні українського чорнозему п’ятиповерхівки, пізніше – дев’ятиповерхівки, а вже на переломі тисячоліть почали з’являтися багатокімнатні приватні будинки, схожі на палаци. Зрозуміло, що живуть у останніх не ті наші визволителі. Але є одна закономірність: чим менше залишається живих визволителів Кривого Рогу, тим більше зростає число тих будинків-палаців, у котрих живуть далеко не вони, що визволили нас від фашистської чуми.
І цього року відзначили-вшанували. Знову були виступи, знову в пам’яті ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1154 | Додав: pprosvita | Дата: 01.03.2009 | Коментарі (0)


Росла Поганка на галяві дикій,
Бліда-бліда, немов торішній сніг,
Росла і скаржилась окрузі без’язикій
На свій нещасний горе-оберіг.

Бо обминали й не хотіли їсти
Бліду Поганку і старі, й малі,
І навіть відьми та авантюристи
Обходили далеко десь в імлі.

Та якось на галяву ту похмуру
Забрів Червоний Кухар (ніс – в буряк!).
І чи то з умислом, чи просто здуру 
Зірвав Поганку – та й собі в рюкзак.

Прийшов додому після полювання
Мисливець тихий і замислив так:
„Зроблю усім сусідам частування:
Борщ український із грибами – вищий смак!”

Так і зробив. Але сусіди знали,
Що з українським Кухар не в ладу.
Тому й до столу йти не поспішали,
Серцями відчуваючи біду.

Та все ж прийшли (мов на молитву, – тихі)
І попросили: „Може, виллєш все?
Бо щось не те зварив – і бути лиху,
І добре, якщо тільки пронесе...”

„Ох, недовірливі! Ох, неучьоні!” -
І він у миску повен влив черпак,
Затим і гриб знайшов у т ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1285 | Додав: pprosvita | Дата: 16.02.2009 | Коментарі (0)


  Слухали: 
Повідомлення ДАШКОВСЬКОГО С.М. та КОРОБКА М.І. про анти- статутну діяльність заступника голови об’єднання ЛЕБЕДИНЕЦЬ Ю.І. та члена міської організації БАЛАБАТ Л.М.
ЛЕБЕДИНЕЦЬ Юлія Іванівна протягом звітного періоду самоусунулася від виконання громадських обов’язків, 08.11.2008 р. взяла участь в нелегітимних так званих звітно-виборних зборах обласної організації просвітян, де була «обрана» до керівного складу організації-двійника обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА, самовільно полишила, розірвавши мандат учасника, звітно-виборні збори міського об’єднання, що відбулися 31 січня поточного року, та публічно заявила, що вона виконує партійне рішення.
БАЛАБАТ Любов Миколаївна так само взяла участь у нелегітимних зборах так званої обласної організації просвітян та була «обрана» до її керівного складу. Протягом двох останніх звітних періодів міського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА, що охоплює 8 років, Л.БАЛАБАТ всього лиш кілька р ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1344 | Додав: pprosvita | Дата: 16.02.2009 | Коментарі (0)


 
Звітний період охоплює відрізок часу діяльності об’єднання з 26лютого 2005 по 31 січня 2009 року. Проте питання налагодження організаційної структури нашого громадського колективу постало ще в 2000-му році, коли попереднє керівництво міської організації не передало належно відкоригованих списків її членів. Саме в той час Центральне правління «Просвіти» прийняло рішення про проведення перереєстрації всіх просвітян.
 До теперішнього складу нашої міської організації входять просвітяни, які шляхом перереєстрації підтвердили своє членство, а також колеги, які вступили до нас після початку перереєстрації.
За останні роки пішли із життя наші колеги: світлої пам’яті АНДРЄЄВ А.І., БУСАЙ М.Ф., ГОНЧАРЕНКО В.І., ГНИП Я.І., ДЕХТЯРЬОВ В.В., ІВАНЮК В.І., КІКАВСЬКИЙ С.І., МУХА М.П., САМОЙЛЕНКО Л.М. У своїй діяльності наше об’єднання керується вимогами норм Конституції України, чинного законодавства, Статуту Всеукраїнськ ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1542 | Додав: pprosvita | Дата: 16.02.2009 | Коментарі (0)


Того дня, 31 січня 2009 року, звітно-виборні збори криворізькі просвітяни все-таки провели й фактично одноголосно своїм головою знову обрали Миколу КОРОБКА, народного депутата України першого скликання й члена правління Української Гельсінської Спілки з прав людини. Але цього могло й не статися, бо той же Сергій ДОВГАЛЬ, прес-секретар Дніпропетровської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», який у травні минулого року, привівши із собою близько тридцяти чоловік, зірвав ефективну роботу ради Дніпропетровського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імен Тараса ШЕВЧЕНКА, міг своїми деструктивними діями нашкодити і в Кривому Розі. Адже під час реєстрації він нахабно видавав себе за голову Дніпропетровського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА, перед’явивши при цьому якусь невідому ксерокопію, влаштував штовханину перед входом до залу й навіть намагався вирвати у мене відеокамеру з рук, коли я як журналіст проводив зйомки.  

Однак ... Читати далі »

Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1422 | Додав: pprosvita | Дата: 03.02.2009 | Коментарі (0)


2 – 1919 р. – КАТЕРИНОСЛАВ. Угода отамана ГРИГОР’ЄВА з радянським військовим командуванням про оперативне підпорядкування загонів ГРИГОР’ЄВА Харківській групі військ. 19 лютого загони ГРИГОР’ЄВА перетворено на 1-шу бригаду Задніпровської дивізії.
2 – 1995 р. – Газета „Голос України” повідомила про завершення будівництва в Києві, Кривому Розі, Старокостянтинові, Новограді-Волинському житлових комплексів для військовослужбовців, що раніше проходили службу на території колишньої НДР. Будівництво фінансувалося урядом Німеччини. 
8 – 1994 р. – Брюссель. Підписання Україною документів, пов’язаних з участю в програмі НАТО „Партнерство заради миру”.
10 – 1940 р. – Західні області України. Перший етап депортацій, що охопив 220 тисяч чоловік.
11 – 1918 р. – Київ. Видання і оголошення по місту „наказу №1” командуючого радянськими військами М.МУРАВЙОВА про встановлення влади Народного секретаріату, Ради робітничих депутатів та Військово-революційного комітету. У наказі відзначалося ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 2107 | Додав: pprosvita | Дата: 01.02.2009 | Коментарі (0)


Трохи менше двох місяців тому Всеукраїнське товариство „Просвіта” імені Тараса ЩЕВЧЕНКА зробило перші кроки у своє 15-те десятиліття. Святкування з цієї нагоди відбувалися всюди, де діють просвітянські організації. В тому числі, - на Дніпропетровщині і в самому Кривому Розі.
 Відсвяткували, відзначили 140-річчя. Тепер – знову до праці. До праці складної і важкої, бо, наприклад, нам, криворіжцям, доводиться діяти в умовах зрусифікованого міста. Ця складність полягає ще й у тому, що місцева влада тільки під тиском згори, з висот управлінської вертикалі, поступово переходить (і справді: тільки переходить, а не впевнено діє) до перетворень на базі національних пріоритетів, ледь-ледь почалося відчуватися (чи, може, це тільки так здається?) більш уважне ставлення з її боку до історії України та до надбань національної культури.
 Так, воно й справді виглядає добре, коли міський голова разом із своєю командою виходить до пам’ятника Кобзареві з нагоди відзначення Дня Соборності Україн ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1176 | Додав: pprosvita | Дата: 01.02.2009 | Коментарі (0)


Самодіяльний фольклорний колектив народної пісні «Відродження» із Жовтих Вод, яким керує Галина ГОРІНОВА, було створено 12 квітня 1994 року. Він залюбки брав участь у тих заходах, які проводили жовтоводські просвітяни. Тому тамтешній керівник організації ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка Наталя ,,,, аби нагадати нам про цей ювілей, надіслала інформаційний матеріал про нього із нагадуванням, що колектив цей став лауреатом всеукраїнського фестивалю піснеспіву «Від Різдва до Різдва», а також двічі був дипломантом ще одного всеукраїнського фестивалю, який проходив у 200-2006 роках у Дніпропетровську.
Як підказують самі учасники колективу, назву «Відродження» він отримав через те, що одним із завдань, які вони перед собою поставили. Було «відродження забутих народних пісень та обрядів». Перший свій концерт колектив дав у липні 1994 року на дитячому пляжі.
Потрібно підкреслити, що учасники цього фольклорного колективу – не тільки із Жовтих Вод, і не тільки з Дніпропетровщини. Та ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1288 | Додав: pprosvita | Дата: 01.02.2009 | Коментарі (0)


23 січня в офісі Криворізької міської організації УНП відбулася прес-конференція, на якій представники керівництва трьох міських організацій партій УНП (голова Ванда ЛЕХ, заступник голови Олександр ЧЕВЕРДАК), УРП-Собор (заступник голови Віталій ЖДАНЮК) і НРУ (голова Євгенія ФЕДАШ) відповіли на запитання редактора часопису «Промінь Просвіти» Сергія ЗІНЧЕНКА. На цій прес-конференції була також присутня кореспондент часопису «Червоний гірник» Олена ТАРАСИК, яка запитань не задавала. Цей захід був присвячений 90-й річниці від дня проголошення Акту про Злуку України, що відзначається нині як День Соборності України.
Далі Олександр ЧЕВЕРДАК зачитав звернення до криворіжців, включаючи представників влади, місцеві партійні, громадські організації та усіх-усіх жителів нашого міста. В ньому, зокрема, говорилося про таке: «Велике починається з малого. Побудову великої соборної України давайте почнемо з об’єднання наших зусиль для згуртування місцевої громади, не байдужої до долі рідного мі ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1348 | Додав: pprosvita | Дата: 01.02.2009 | Коментарі (0)


Шановні читачі, у нашому часописі ми вже неодноразово зверталися до цієї теми, винесеної в заголовок. Ось матеріали, які були опубліковані: «Театр і проза життя. Дія не остання» - в числі 8-му за 2008 рік, «Театр і проза життя. Дія друга» - в числі 9-му за 2008 рік, «Театр і проза життя. Дія третя» - в числі 19-му за 2008 рік. Паралельно також було направлено колективне звернення до ГоловКРУ України для того, аби домогтися проведення перевірки в криворізьких театрах. А 3 листопада того ж таки 2008-го року вже сама редакція часопису звернулася до Криворізького міського відділу КРУ листом з проханням «ретельно й належним чином провести перевірку фактів, викладених у листі-зверненні до ГоловКРУ України».
У відповідь на це звернення редакції нашого часопису начальник КРВ в місті Кривому Розі Алла Євгенівна ОСІЮК 25 грудня 2008 року надіслала листа за №2-16/2996, зміст якого ми сьогодні й публікуємо з метою інформування наших читачів:
«На виконання доручення ГоловКРУ України щодо ... Читати далі »
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 1936 | Додав: pprosvita | Дата: 24.01.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 41 42 43 44 »