PP

     Неділя, 04.12.2022, 13:38вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2014 » Жовтень » 24 » Донбас і Ростовська область опинилися під загрозою затоплення радіоактивними шахтними водами
20:33
Донбас і Ростовська область опинилися під загрозою затоплення радіоактивними шахтними водами
Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець розповів, що найближчим часом Донбас чекає екологічна катастрофа, яка пошириться і на територію Росії, передає Горлівський медіа портал.
"У Єнакієвому затоплена шахта "Полтавська", біля неї затоплюється "Вуглегірська". Поряд з ними розташована шахта "Юнком", на якій в 1979 році був проведений ядерний вибух. Зараз брудні шахтні води піднімаються і вони винесуть радіоактивні речовини на поверхню, де рівень радіоактивного забруднення перевищуватиме норму в 1000 разів", - розповів Михайло Волинець.
"А ще зовсім поруч (в Горлівці - ред.) є шахта "Олександр-Захід", в яку в 1989 році проникло 50 тонн брудної хімічної речовини монохлорбензолу, які з'єдналися з іншими шкідливими речовинами під землею, і вийшла гримуча суміш. Тіла шахтарів, що потрапили в це середовище, просто розчинилися, як у кислоті. Тоді локалізували цю ділянку, а шахту закрили. Але зараз неконтрольоване затоплення шахт винесе ці шкідливі хімічні речовини на поверхню, через це буде отруєний шар землі, питна вода. Вода затопить підвали, поля, асфальт і все інше - це перетвориться на брудне болото. Крім того, буде отруєно притоки річки Сіверський Донець, акваторія Азовського моря, а також територія Росії. У Ростовській області закрито понад 100 шахт за останні 25 років, тому буде отруєна річка Дон", - зазначив голова Незалежної профспілки гірників.
На думку Волинця, населення України має усвідомити близьку катастрофу, яка пов'язана з бойовими діями на Донбасі.
"Усі військові дії і руйнування сприяють екологічній катастрофі на території Донецької та Луганської областей. Жити там буде дуже складно, особливо взимку. Населення має отримати правильну інформацію, усвідомити, де їм доведеться жити. Вони не повинні думати, що через 2 роки піднімуться шахтні води на поверхню, бо вони піднімуться через 4-5 місяців, а може, і швидше", - підкреслив він.
Раніше Волинець заявляв, що шахти, які розташовані в зоні АТО, перебувають в режимі життєзабезпечення. За його словами, росіяни примушують профспілки співпрацювати з обома самопроголошеними республіками: "Особливо це проводиться в Луганській області. Старі профспілки там повністю підкорилися волі "ЛНР" і з ними співпрацюють".
Зазначимо, що з 150 шахт, де йде видобуток вугілля, 83 розташовані на території бойовиків.

NEWSru.ua, 21 жовтня 2014 року
Переглядів: 449 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: