PP

     Неділя, 04.12.2022, 14:51вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2012 » Лютий » 15 » ФІЛАРЕТ розповів, як Європа і США врятували його церкву від Московського патріархату
16:35
ФІЛАРЕТ розповів, як Європа і США врятували його церкву від Московського патріархату
У 2011 році на УПЦ Київського патріархату чинився тиск з боку Московського патріархату за сприяння влади. Про це заявив у суботу в ефірі "5 каналу" голова УПЦ КП ФІЛАРЕТ. Однак, за словами патріарха, українські патріотичні сили, а також Європа і США допомогли його церкві захиститися. "Дійсно були в минулому році такі спроби під впливом Московського патріарха, і взагалі Москви в цілому. Тому що патріарх поставив собі за мету ліквідувати розкол в Україні. А ліквідувати розкол, значить, мають на увазі нас, Київський патріархат, тому що в їхніх очах ми розкольники", - сказав ФІЛАРЕТ. "І що значить ліквідувати - значить знищити, приєднати до Московського патріархату. Тому й почалося це, ліквідація розколу, - перетягування наших парафій до Московського патріархату, перетягування духовенства, і цьому сприяла влада", - зазначив він.
"Але виявилося, що це справа не така проста, та Київський патріархат може захищатися. На захист нашої церкви повстала не тільки сама церква, а й патріотичні сили, громадські організації, політичні партії не тільки в Україні, але і Європа стала захищати, і Америка, тому що порушуються тим самим права людини, релігійні права. І Європа, і Америка стали на захист прав людини", - сказав ФІЛАРЕТ. Він також підкреслив, що сьогодні влада хоч і не сприяє УПЦ КП, але не заважає. "В результаті з цього нічого не вийшло - Московський патріархат до себе приєднав лише кілька парафій, а тим часом до нас теж перейшли чимало. Тому і влада побачила, що це завдає шкоди нашому суспільству і державі, бо породжує нестабільність, якої і так в Україні достатньо. І тому до кінця 2011 - початку 2012 року вийшли на те, що влада хоч і не сприяє нам, але не заважає", - зазначив глава УПЦ КП.
Відзначимо, у квітні минулого року ФІЛАРЕТ заявив, що знищення УПЦ КП реалізовується як сценарій "подолання розколу" між УПЦ МП та УПЦ КП і відбувається з допомогою влади. Він також висловив занепокоєння, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ МП буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати РПЦ.

NEWSru.ua, 6 лютого 2012 року
Категорія: ІНШЕ | Переглядів: 719 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: