PP

     Неділя, 04.12.2022, 14:45вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2010 » Квітень » 23 » В Україні має бути контроль за дотриманням прав людини
09:33
В Україні має бути контроль за дотриманням прав людини
Amnesty International закликає українську владу забезпечити контроль за дотриманням прав людини та удосконалити законодавство відповідно до міжнародних стандартів.
"Вчинки важливіші за слова:забезпечте права людини в Україні" - так називаються рекомендації, як захистити українців від катування та жорсткого ставлення під час утримання під вартою, від расової дискримінації, як захистити права біженців та шукачів притулку. Цей меморандум представники міжнародної правозахисної організації Amnesty International передають українським високопосадовцям та главі держави.
Cтарший директор програми по Європі і Центральній Азії Нікола ДАКВОРЗ заявляє: «Нова українська влада має не допустити марнування поступу у сфері захисту прав людини, якого Україна досягла за останні 20 років». Як розповіла «Німецькій хвилі» речниця міжнародної організації Лідія АРОЙО, Amnesty International провела незалежне дослідження в Україні щодо порушень прав людини і оцінюватиме діяльність нового уряду, виходячи з того, чи вживатиме він рішучих заходів для подолання проблем. Так, правозахисники відзначають, що практика катування осіб, що перебувають під арештом, в Україні і надалі існує. Цьому, кажуть в організації, сприяє атмосфера безкарності, коли міліціонери можуть "вибивати" зізнання. А те, як розслідують заяви про такі прояви жорстокості, не відповідає європейським стандартам неупередженості, та мало хто з прокурорів висуває співробітникам міліції звинувачення в катуванні.
ДАКВОРЗ піддає критиці і міліцейську культуру в Україні, що уможливлює прояви расизму: «Будь-хто, що виглядає “інакше”, піддається перевірці документів з можливим наступним необґрунтованим затриманням, жорстоким ставленням, вимаганням грошей». Лідія АРОЙО наголошує - Amnesty International рекомендує вжити конкретних заходів для дотримання прав людини, зокрема - записувати та розслідувати випадки злочинів на ґрунті расизму чи ксенофобії по всій Україні, встановити діючу та справедливу систему надання притулку та заснувати незалежне управління для розслідування усіх заяв щодо порушення прав людини міліцією.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5464690,00.html
Maidan.org.ua, 14 квітня 2010 року
Категорія: ІНШЕ | Переглядів: 1069 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: