PP

     Четвер, 22.08.2019, 16:25вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2015 » Травень » 14 » Рада ухвалила президентський законопроект про режим воєнного стану
20:40
Рада ухвалила президентський законопроект про режим воєнного стану
Верховна Рада ухвалила президентський законопроект про правовий режим воєнного стану. За законопроект № 2541 проголосували 254 народні депутати за 226 необхідних.
Законопроект визначає зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення і скасування, правові основи діяльності органів державної влади, військового командування в умовах воєнного стану.
У документі вказуються заходи, яких може вжити військове командування разом з військовими адміністраціями для встановлення правового режиму воєнного стану.
Зокрема, вони можуть встановлювати посилену охорону важливих об’єктів національної економіки і вводити особливий режим їхньої роботи, запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб, не залучених до роботи в оборонній сфері, на період воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, також примусово відчужувати майно, що перебуває у приватній або комунальній власності, забороняти проведення мирних зборів, мітингів.
Відповідно до законопроекту, пропозиції щодо введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях на розгляд президентові України подає РНБО.
У разі оголошення указу президента України про введення воєнного стану Верховна Рада збирається на засідання у дводенний строк без скликання та розглядає питання щодо затвердження відповідного указу президента.
3 березня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про правовий режим воєнного стану. 9 квітня Рада ухвалила цей законопроект в першому читанні.
12 березня Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 18 лютого «Про додаткові заходи щодо зміцнення національної безпеки України». Відповідно до рішення РНБО, схвалено законопроект про зміни до закону України «Про правовий режим воєнного стану», президенту запропоновано внести його на розгляд Верховної Ради як невідкладний.
Порошенко неодноразово заявляв, що українська влада готова до запровадження воєнного стану в усій країні, якщо ситуація на сході далі погіршуватиметься.
Радіо «Свобода», 12 травня 2015 року
http://www.radiosvoboda.org/content/article/27011974.html
Переглядів: 257 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: