PP

     Неділя, 26.05.2024, 11:47вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2013 » Серпень » 7 » Календар на серпень «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ: ПОДІЇ І ОСОБИСТОСТІ»
17:24
Календар на серпень «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ: ПОДІЇ І ОСОБИСТОСТІ»
1 – 1924 р. – Буенос-Айрес. Заснування товариства „ПРОСВІТА”.
3 – 1775 р. – Петербург. Царський маніфест про знищення Запорозької Січі.
4 – 1914 р. – Створення Д.ДОНЦОВИМ, В.ДОРОШЕНКОМ, А.ЖУКОМ, М.ЗАЛІЗНЯКОМ, М.МЕЛЕНЕВСЬКИМ і О. СКОРПИС-ЙОЛТУХОВСЬКИМ СОЮЗУ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ, що ставив своїм завданням досягнення державної самостійності України через поразку Росії у світовій війні. Формально ліквідувався 1 травня 1918 р.
6 – 1914 р. – Львів. Головна українська рада оголосила про створення Української бойової управи – керівного органу Українських січових стрільців.
7 – 1845 р. – Петербург. Ухвалення царським урядом антиробітничого закону про працю.
7 – 1932 р. – МОСКВА. Ухвалення ЦВК і РНК СРСР постанови про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації і про зміцнення суспільної (соціалістичної) власності, згідно з якою крадіжка колгоспного майна каралась розстрілом, а при наявності пом’якшувальних обставин – тюремним ув’язненням на термін не менше 10 років. (У народі постанова отримала назву „ЗАКОН ПРО П’ЯТЬ КОЛОСКІВ”). До початку 1933 року за цією постановою було засуджено 54645 осіб, З НИХ 2110 – ДО СТРАТИ.
9 – 1971 р. – Київ. Слідчим відділом КДБ при Раді Міністрів УРСР порушена кримінальна справа по факту виготовлення та розповсюдження збірника „УКРАЇНСЬКИЙ ВІСНИК”.
10-12 – 1917 р. – Київ. ІІ Всеукраїнський педагогічний з’їзд. Розглянуто питання практичного здійснення українізації освіти, підтверджено рішення І з’їзду про повну українізацію початкової школи та поступову і часткову – середньої і вищої, визнана необхідність створення у всіх селах «Просвіт», а в повітах – учительських українських спілок.
11 – 1989 р. – Київ. Президія Верховної Ради УРСР створила Тимчасовий комітет по боротьбі із злочинністю у республіці. Пленум Верховного Суду УРСР реабілітував усіх засуджених у справу Спілки визволення України.
13 – 1990 р. – МОСКВА. Указ Президента СРСР про відновлення прав усіх жертв політичних репресій 20-50-х років.
16 – 1941 р. – Москва. Наказ Ставки Верховного Головнокомандування Збройних сил СРСР за №270, згідно з яким командири і політпрацівники, що потрапили в полон, вважалися дезертирами, а їхні сім’ї підлягали арешту і виселення; сім’ї полонених червоноармійців позбавлялися будь-якої допомоги.
18 – 2006 р. – ВИХІД З ДРУКУ У СВІТ ПЕРШОГО ЧИСЛА ЧАСОПИСУ «ПРОМІНЬ ПРОСВІТИ».
19 – 1827 р. – Петербург. Царський рескрипт, який забороняв дітям кріпаків навчатися у середніх і вищих навчальних закладах.
19-21 – 1991 р. – Москва. Спроба антиконституційного державного перевороту збоку консервативних сил у керівництві КПРС та органів державного управління СРСР.
20 – 1941 р. – Берлін. Декрет рейхсканцлера фашистської Німеччини про утворення рейхскомісаріату „УКРАЇНА” з центром у Рівному.
20 – 1980 р. – Київ. Керуючись настановами вищого політичного керівництва України, Міністерство зв’язку УРСР видало розпорядження про глушіння радіостанцій „ГОЛОС АМЕРИКИ” (США), „БІ-БІ-СІ” (Великобританія), „НІМЕЦЬКА ХВИЛЯ” (ФРН).
21 серпня-28 вересня – 1944 р. – Вашингтон. Конференція представників СРСР, США та Англії, на якій розглядалася пропозиція про створення міжнародної організації безпеки, що пізніше одержала назву Організація Об’єднаних Націй.
21-24 – 1992 р. – КИЇВ. ВСЕСВІТНІЙ ФОРУМ УКРАЇНЦІВ.
23 – 1992 Р. – Київ. УПЦ зняла анафему з гетьмана Івана МАЗЕПИ, накладену на нього за наказом ПЕТРА-І.
22- 1992 Р. – Президент України в екзилі Микола ПЛАВ’ЮК, Голова Уряду Іван САМІЙЛЕНКО та Голова Української Національної Ради Михайло ВОСКОБІЙНИК передали владі України у Києві свої повноваження і мандат Державного Центру УНР в екзилі.
23 – 1867 р. – У Яворові (тепер – у Львівській області) народився український письменник, критик, історик літератури, публіцист, перекладач, журналіст і громадський діяч Осип МАКОВЕЙ.
24 – 1946 р. – Київ. ЦК КП(б)У ухвалив постанову про викривлення і помилки у висвітленні історії української літератури. У ній безпідставно стверджувалося, що „Нариси історії української літератури”, котрі стали предметом критики партійного документа, своїми помилками „об’єктивно допомагають злісним ворогам народу – українсько-німецьким націоналістам”.
24 – 1991 р. – КИЇВ. ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УРСР ДВАНАДЦЯТОГО СКЛИКАННЯ. УХВАЛЕННЯ АКТУ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ ТА ПОСТАНОВ ПРО ПОЛІТИЧНУ ОБСТАНОВКУ В УКРАЇНІ І НЕГАЙНІ ДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПО СТВОРЕННЮ УМОВ ДЛЯ НЕПОВТОРЕННЯ НАДАЛІ ВІЙСЬКОВОГО ПЕРЕВОРОТУ; ПРО ДЕПАРТИЗАЦІЮ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ; ПРО ВІЙСЬКОВІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ; ЗАКОНУ УРСР ПРО НАДАННЯ ДОДАТКОВИХ ПОВНОВАЖЕНЬ ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ; ЗВЕРНЕННЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ ТА ПРЕЗИДЕНТА РРФСР. ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ.
27 – 1813 р. – Київ. Вперше в світі льотчиком Петром НЕСТЕРОВИМ була виконана на літаку «мертва петля» - одна із фігур вищого пілотажу.
27 – 1939 р. – Рим. Другий Великий збір українських націоналістів. Обрання головою ОУН Андрія МЕЛЬНИКА.
30 – 1991 Р. – Київ. Президія Верховної Ради України ухвалила Указ про заборону діяльності Компартії України.
Кінець серпня – 1920 р. – Львів. Створення підпільної „Української військової організації” (УВО).
Серпень – 1943 р. – Визначилась остаточно структура УПА. Вона поділялась на три групи армій за територіальною ознакою. УПА-ПІВНІЧ (Поліська, Волинська, Житомирська області), УПА-ЗАХІД (райони Холмщини, Галичини, Буковини, Карпат), УПА-ПІВДЕНЬ (Вінницька, Кам’янець-Подільська області і південь України). Командуючим першою групою був Роман КЛЮЧКІВСЬКИЙ (Клим САВУР), другою – Василь СИДОР (ШЕЛЕСТ-ВИШИТИЙ), третьою – Омелян ГРАБЕЦЬ (БАТЬКО).
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 764 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: