PP

     Субота, 03.12.2022, 17:28вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2009 » Червень » 16 » Екологи назвали найбрудніші міста України.
18:14
Екологи назвали найбрудніші міста України.
Найбруднішим містом України 2008 року став Кривий Ріг. За ним слідують Маріуполь (Донецька область) і Бурштин (Івано-Франківська). Саме такі результати отримали фахівці Держкомстату, досліджуючи кількість викинутих в атмосферу шкідливих речовин (і від транспорту, і від промисловості) за минулий рік.
За словами екологів, за брудне повітря жителі міст повинні «дякувати» підприємствам, які забезпечили дві третини шкідливих викидів у повітря. «В цілому від транспорту і промисловості впродовж 2008 року в атмосферу країни потрапило 7,2 мільйона тонн шкідливих речовин, але все одно це на 6% менше, ніж в 2007-му, і удвічі менше, ніж в 1990-му», - розповіла нам начальник відділу статистики природних ресурсів і навколишнього середовища Людмила КВАШУК.
А ось фахівці центру геофізичної обсерваторії говорять, що, не дивлячись на те, що за кількістю викидів шкідливих речовин лідирує Кривий Ріг, найбрудніший, - за кількістю шкідливих речовин, які вже знаходяться в повітрі, - Донецьк. На другому місці Дніпродзержинськ (Дніпропетровська область), Макіївка і Маріуполь (Донецька область). «А найчистішими вважаються Полтава, Чернівці, Вінниця, Суми і Кіровоград», - говорять фахівці центру.
За словами глави київського еколого-культурного центру Володимира БОРЕЙКА, щоб очистити міста, насамперед, потрібно садити більше дерев.
Згідно з дослідженнями центру геофізичної обсерваторії, Київ займає 28 місце серед 53 міст в рейтингу найбрудніших населених пунктів України. Проте чистим містом столицю назвати не можна. «Кількість викидів у атмосферу шкідливих речовин у два рази перевищує норму. 87% - це викиди від транспорту і 13% - промисловість», - говорить заввідділом гігієнічних проблем екології Київської СЕС Сергій ТИМОШЕНКО. У столиці є вулиці і площі більш забруднені, ніж місто в цілому. Це Московська площа, Львівська площа, Ленінградська площа, тобто головні транспортні розв'язки міста.
Gazeta.ua, 3 червня 2009 року
За матеріалом газети ”Сегодня”
Категорія: ІНШЕ | Переглядів: 1111 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: