PP

     Середа, 30.11.2022, 09:21вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2009 » Червень » 16 » Діти – на продаж?
18:00
Діти – на продаж?
За останній рік більш ніж на 20% зросла кількість зареєстрованих випадків торгівлі дітьми в Україні. Реальних випадків ймовірно ще більше. Найчастіше українських дітей продають у сексуальне рабство і для трудової експлуатації до Росії, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів, заявляють представники Міністерства внутрішніх справ. Європейський Союз спільно з українськими громадськими організаціями та правоохоронцями розпочав проект протидії торгівлі дітьми в Україні та реабілітації постраждалих. На яку допомогу можуть розраховувати жертви торгівлі дітьми в Україні?
Коли жительці Чернівців Аліні було 16 років, названі батьки відмовилися від неї. Обласні органи державної опіки влаштували її до технікуму, але за подальшою долею не простежили. Аліна стала жертвою торгівлі дітьми: її вивезли до Києва, де цілий місяць примушували надавати сексуальні послуги.
«До рук злочинців я потрапила шляхом обману, вони скористалися моєю знайомою, якій я довіряла, і через неї пропонували роботу в Києві нянечкою. Коли я вже була в потязі, сказали правду, залякали, шантажували. Я була там місяць, шукала можливості для порятунку. Тоді за допомогою одного з клієнтів утекла. Коли охоронець заснув, ми з третього поверху викинули речі, спустилися до машини і поїхали звідти», – розповідає дівчина, яка стала об’єктом торгівлі.
Жахлива пригода зі щасливим кінцем
Понад рік Аліні надавав допомогу реабілітаційний центр «Міжнародної організації з міграції», та громадське об’єднання «Сучасник», розповідає голова цього об’єднання Ельвіра МРУЧКОВСЬКА.
«Ці злочинці продали у сексуальне рабство 14 дівчат. Зараз вони постали перед судом... Аліна спочатку важко переживала те, що трапилося, не знала, куди йти, до кого звернутися по допомогу. Але вона пройшла тривалий курс психологічної, соціальної реабілітації та лікування. Зараз дівчині виповнилося 18 років, вона облаштувала своє особисте життя, готується до весілля й чекає на дитину», – говорить громадська активістка.
Допомога українським дітям – справа європейської ваги
Громадські ініціативи України з протидії торгівлі дітьми підтримала Європейська комісія, надавши для їх реалізації 600 тисяч євро. Про значення такої співпраці розповідає керівник програм соціального захисту представництва Єврокомісії в Україні Сергій ПОЛЮК.
«Україна не є річчю в собі, це частина Європи. І зараз, коли йдуть процеси зближення держав, спрощуються процедури перетину кордонів, торгівля дітьми стає загальноєвропейською проблемою, вирішувати яку ми маємо спільними зусиллями», – пояснює зацікавленість Євросоюзу у проблемах українських дітей.
За словами Сергія ПОЛЮКА, робляться заходи, щоб стимулювати співпрацю в цьому напрямку урядових та неурядових організацій України та Європи, щоб наблизити за рівнем захисту особистих прав реального українця до реального європейця.
Понад 90% дітей, які стали жертвами торгівлі, не звертаються по допомогу і відмовляються свідчити проти своїх кривдників у суді, розповідає начальник відділу департаменту у справах неповнолітніх МВС України Володимир ЯРОШИНСЬКИЙ.
«Від початку року ми виявили 22 випадки торгівлі дітьми. Переважна більшість потерпілих – діти віком 16-17 років, яких змушували надавати сексуальні послуги. Злочинність у сфері торгівлі людьми дуже прихована, скільки таких випадків реально, сказати важко. Але ми вживаємо всіх розшукових та інших заходів для притягнення до кримінальної відповідальності всіх злочинців», – зазначив Володимир ЯРОШИНСЬКИЙ.
За останні 9 років у рамках європейських програм допомогу отримали 5639 українців, які стали жертвою торгівлі людьми, кожен десятий з них неповнолітній.

helsinki.org.ua, 9 червня 2009 року
Категорія: ІНШЕ | Переглядів: 1113 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: