PP

     Середа, 27.11.2024, 12:35


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ ВІД ПРОСВІТИ » Кривий Ріг

Як врятуватися від статистичного комфорту?
Повідомлення, що з’явилося у криворізькій міській газеті «Червоний гірник» 11-го лютого поточного року, здивувало багатьох жителів цього міста. Виявляється, за рейтингом, який склав аналітично-дослідницький центр «Інститут міста», Кривий Ріг займає 4-е місце в Україні за своєю комфортністю.
У повідомленні не зазначалося, за якими критеріями, крім протяжності ліній електротранспорту, досягнуті такі успіхи. Довелося вдатися до пошуків в Інтернеті, щоб дізнатися, яким чином згаданий центр випробував всі принади криворізького комфорту.
Виявляється, київські дослідники вивели формулу престижного життя криворіжців, спираючись на статистичні дані. Все ніби по-науковому, але, як завжди, на підставі давно знаних маніпуляційних чиновницьких узагальнень
За збігом обставин газетна публікація побачила світ у дні цілковитого хаосу в тролейбусному сполученні: недостатньо розчищені дороги викликали безконечні затримки тролейбусів, бо автомашини, залишені на незачищених обочинах, перешкоджали руху тролейбусів, затримуючи їх на цілі години. Ні представники влади, ні працівники ДАІ не вжили жодних заходів для виправлення становища.
Але і без цих надзвичайних ситуацій, щоденний неупорядкований рух тролейбусів на маршрутах 3, 4, 9, 10, 14 із проміжками від півгодини до кількох годин ніяк не відповідає критеріям комфортності. Керівники транспортного управління виконкому не подбали навіть про те, щоб передбачити доцільні графіки руху, які забезпечували б можливості пересадки з одного маршруту на інший.
Зате засилля маршрутних таксі, які вечорами працюють досхочу, створює неймовірну перезавантаженість зупиночних майданчиків. Про надлишкові викиди продуктів горіння тут годі говорити. А розкіш проїхатися по місту в два кінці обходиться в 4 або 8 гривень.
«Букет побутових зручностей» для криворіжців цим не обмежується. Мешканці багатоповерхівок безрезультатно скаржаться на необлаштованість теплових мереж, їх пригнічує холоднеча в коридорах і «цвітіння» стін у кімнатах, влада утискує власників квартир сумнівної законності прибудовами підприємницького призначення. Для прикладу, у місті у 59 будинках підвищеної поверховості роками у неробочому стані знаходяться 79 систем димовідведення, чим створюються реальні загрози для пожежного захисту. За межами основних транспортних магістралей і майданів територія завалена сміттям найрізноманітнішого походження. Питну воду небезпечно вживати без додаткової очистки. Кожної весни і осені місто обгортають хмари диму від безконтрольного спалювання сміття. Катастрофічно наростає онкологічна смертність.
Абсолютно парадоксальним видається висновок центру «Інститут міста», якщо звернути увагу на те, що, за даними Держкомстату за 2008 рік, Кривий Ріг очолив список найбрудніших міст України за кількістю викинутих в атмосферу шкідливих речовин (від транспорту і від промисловості). І якщо засобами органів місцевої влади регулювати рівень промислових викидів досить складно, то високий рівень викидів в атмосферу від транспорту є цілковито заслугою міської влади.
Отож, за існуючого стану якості життя криворіжців кваліфікувати його як в якійсь мірі комфортним рівнозначно вдаватися до глузування.
Ставши рейтинговими переможцями, не побажаймо більше нікому такого комфорту!

Микола КОРОБКО,
голова Криворізького міського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА.

На світлинах:


«комфорт для пішоходів» з видом на церкву(вгорі);


це не автовокзал, а буденне скупчення маршруток на зупинці «Площа ВИЗВОЛЕННЯ».

Фото С.ЗІНЧЕНКА

Категорія: Кривий Ріг | Додав: pprosvita (01.03.2010)
Переглядів: 810 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: