PP

     Субота, 20.04.2024, 15:09


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ ВІД ПРОСВІТИ » Дніпропетровська область

Громадянська трибуна ДАВНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
«Спочатку було Слово. І слово було у Бога, і слово було Бог»
Євангеліє від Івана
Чому ми живемо так бідно і злиденно? Здавалося б, людство вступило в 21-ше століття, в епоху бурхливого розвитку і прогресу, а людина почувається самотньо в сучасному бурхливому життєвому морі. Людська цивілізація стоїть пере великими викликами і від того, чи зуміє вони їх вирішити, чи зуміє вийти з того глухого кута, куди сама себе загнала. Від цього ж залежить її майбутнє. Та без переоцінки цінностей у неї цього майбутнього просто немає. Поки ми всі не зрозуміємо, що не матеріальне повинне бути на першому місці, а духовне (бо людина, в першу чергу, є істота духовна), людство буде все далі й далі занепадати.
Основою основ духовного розвитку людини є її рідна мова, бо людина створена за образом і подобою бога. Вона має зовнішню оболонку – тіло, яке не вічне, а душа – субстанція вічна, і так звана аура захищає людину від зовнішнього негативу. Душа і розум людини тісно пов’язані. Недарма ж кажуть: «гомо сапієнс» , тобто – «людина розумна». Та, на жаль, дивлячись на багатьох наших сучасників, про них такого не скажеш.
Слово має велику силу. Воно може спонукати людину на дивовижні вчинки, а можна словом і вбити людину. На жаль, більшість сучасних українців не розуміють, яким дивовижним даром нас обдарував Бог (я маю на увазі українську мову, одну з найдавніших мов у світі, божественну мову, якій за красою і лексичним багатством немає рівних посеред інших мов!).
Свого часу (коли я ще навчався в школі), ми вивчали, що український народ і його мова зародилися в 15-15-му століттях. Ця псевдотеорія радянських істориків легко спростовується при проведенні аналізу і вивченні походження українських слів. Так от, щодо божественності української мови… Ще за кілька тисяч років до хрещення Київської Руси наші предки поклонялися Сонцю, яке вони називали «Ра», пізніше – «Ярило». Так от. Корені «ра», «ро», «яр», «ар», ор», «ір» присутні у переважній більшості українських слів. Це, наприклад, - «рада», «райдуга», «краса», «град», «яровина», «просо», «роса», «дрова», «хмара», «трава». Слово «трава» є наочним прикладом давності української мови.Воно містить в собі два кореня: «ра» і «ва». «Ра» - це сонце, «ва» - вода. Поєднання сонця і води дає життя всьому живому на Землі, в тому числі, - рослинному світу. Недарма ж наш державний прапор має кольори сонця і води.
Наша мова приховує в собі дуже багато таємниць, відкриваючи які, ми будемо все більше й більше пізнавати самих себе. Тому й кажуть: «Іноземну мову можна вивчити за півроку-рік, а рідну мову треба вивчати все життя». Хотілося б ще звернути увагу на таке ганебне явище, як мат, ненормативна лексика. Молоді люди навіть не задумуються над тією шкодою, яку завдають собі і своєму оточенню. Мат негативно впливає на духовну ауру людини. Тоді аура втрачає свої захисні функції, і людина починає хворіти. Я звертаюся до всіх українців із закликом: «Спілкуймося божественно, сонячною, співучою, солов’їною рідною українською мовою!». Шануймо її, вивчаймо – і тоді ви побачите. Як ви будете змінюватися: внутрішньо – духовно і зовнішньо – у поведінці. Яка мова – така й людина! Хочеш бути більш досконалим – починай говорити досконалішою мовою!

М. ЗАРЕМБА,
голова Павлоградського міського товариства «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА.
Категорія: Дніпропетровська область | Додав: pprosvita (10.12.2010)
Переглядів: 739 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: