PP

     Вівторок, 23.04.2024, 13:14


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ ВІД ПРОСВІТИ » Кривий Ріг

Повертаючись до надрукованого. Залізниці немає, держава ще є, а надія на краще ледве жевріє

Про цей розграбунок під’їзної колії, яка з’єднувала районний центр Апостолове із селом Нива Трудова, і писали, і показували телепередачі, і ставили неодноразово повідомлення в інтернеті… Були неодноразові звернення у всі інстанцій в Україні (від районних і до найвищих), які тільки можна собі уявити. Але, виходить, що все, так би мовити, пішло прахом. Задекларована в Україні свобода слова виявилася свободою базікати, не більше того. Так, бо ті тринадцять з лишком кілометрів розібрали спритні ділки: на очах у працівників міліції, прокуратури й СБУ.
Одним з перших звернув увагу своїх читачів і правоохоронців до цього питання саме наш часопис. Причому робив таке неодноразово. Це, зокрема, публікації «…ЧП» …ОГО масштабу» в числі 10-му за 2008-й рік, «Прокинемося, а залізниці (як і держави) – немає» - в числі 11-му за 2008-й рік, «Тут була держава…Тепер буде цвинтар?» - в числі 16-му за 2008-й рік. 
Наприклад, у останній з названих вище публікацій її автором зазначалося таке: 
«Чесно скажу: не вірив у те, що сталося. А виявилося... виявилося, що Української держави немає. Це правда. Бо коли б вона насправді діяла, то неможливо було б посеред білого дня впродовж трьох місяців розібрати більше 13-ти кілометрів залізничного полотна. Та навіть метра!.. Адже є ще травневе рішення сесії Нивотрудівської сільради, яким заборонено „будь-яким особам здійснювати демонтаж під’їзної залізничної колії... без розробленого та узгодженого проекту ліквідації зазначеної колії”. ЗА-БО-РО-НЕ-НО! А 4 червня 2008 року Господарський суд Дніпропетровської області прийняв ухвалу, в якій чорним по білому написано: „заборонити ТОВ „Шляхпостач” та будь-яким іншим особам до часу набрання чинності...здійснювати будь-які дії, направлені на демонтаж залізничної колії...”. 
ЗАЛІЗНИЦІ НЕМАЄ… За повідомленням із Ниви Трудової від 14 серпня минулого року, її розібрали. Але історія стосовно неї ще продовжується.
Зовсім недавно, в червні 2009 року у всеукраїнському тижневику «2000» з’явилася стаття талановитого і мужнього власкора по Дніпропетровській області Володимира ОВДІНА (на жаль, чи не остання в його житті, бо, за повідомленнями в пресі, журналіст помер 17 червня від інсульту) під назвою «Велика гра» на Ниві Трудовій». Вона завершувалася таким висновком:
«Отже, попри те, що майно АПК перебуває у володінні ТОВ «Ран¬тьє», а залізничну гілку демонтува¬ло ПП «Ай Темс», воно залишаєть¬ся державною власністю, оскільки юридично нікчемні угоди не мо¬жуть бути підставою для переходу права власності, що підтверджу¬ється статтями 334, 657, 658 Ци¬вільного кодексу України. За таких обставин органи про¬куратури зобов’язані порушити кримінальну справу, а також звер¬нутися до судових інстанцій з ме¬тою витребування майна з чужого незаконного володіння. Більше того, через дивну корот¬козорість прокуратури, зобов’яза¬ної стояти на варті державних ін¬тересів, Пенсійний фонд утратив майже чверть мільйона гривень. Зважте самі: відповідно до зако¬нодавства при здійсненні угоди з нерухомим майном до Пенсійно¬го фонду сплачується збір у роз¬мірі 1% від її суми. При продажу майна вартістю 4 млн. грн. до фон¬ду мало б надійти 40 тис. грн. А якби його було продано за 22 млн. грн., ця сума сягнула б 220 тис. грн. Наостанок слід сказати, що плати за землю площею понад 170 га, на якій розмістилися об’¬єкти АПК села Нива Трудова, ТОВ «Рантьє» до бюджету сільради не вносить, а прокуратура знову ані¬чичирк. І це під час фінансової кризи, коли кожна копійка на ра¬хунку!»
Історія продовжується, і знову в ній найактивнішим чинником постає сільрада на чолі з нині виконуючим обов’язки голови Олегом УСТІНОВИМ. І знову триває листування, та все одно точних і недвозначних відповідей від державних посадовців немає. Тому сільрада 22 червня 2009 року направила ще одного листа: на адресу Міністерства промислової політики України. В ньому йдеться про наступне:
«Сільською радою отримані листи Мінпромполітики України, у яких надані відповіді на звернення Нивотрудівської сільської ради з питань виведення з державної власності майна АПК с. Нива Трудова, а також залізничної полії. З висновками, що містяться у отриманих відповідях Мінпромполітики України погодитися неможливо з наступних підстав.
По-перше, у зазначених відповідях викладено обгрунтування обставин з позиції захисту правомірності діяльності міністерства і осіб, причетних до викрадення державного майна і знищення залізничної колії.
 По-друге, у зазначених відповідях відсутні висновки щодо перевірки тих обставин, на яких ми акцентували особливу увагу.
 Тому просимо звернути особливу увагу на наступні обставини.
Керівництво ДП «Кривбасшахтозакриття» посилається на звіт про оцінку майна, що виконаний суб’єктом оціночної діяльності СЕЛЕВКОМ Дмитром Олексійовичем, як на підставу правомірності здешевлення майна. Тобто першим прикриттям для викрадення з державної власності майна став зазначений звіт з оцінки майна. Зазначений звіт не відповідає вимогам нормативно-правових актів з питань оцінки, є неякісним та непрофесійним і не може бути використаним. Зазначений факт встановлений Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Дніпропетровській області про що повідомляється у листі від 23.07.2008 р. № 10-07-05584, а також рецензіями Саморегулівної організації «Українське товариство оцінювачів».  
 Крім того, продаж державного майна за таких умов не свідчить щодо здійснення мети більш ефективного використання державного майна, про що зазначено у наказі Мінпромполітики № 232 від 29.06.2006 р.  
 Зазначені факти свідчать про те, що майно вибуло з володіння держави в результаті низки правочинів, що порушують публічний порядок (ст. 228 Цивільного кодексу України). Аналіз схеми викрадення майна свідчить також про те, що майно вибуло з володіння держави в результаті організованих злочинних дій високопосадовців.
Враховуючи викладене, держава в особі Мінпромполітики України повинна здійснити наступні заходи:
1. Подати позов про витребування майна з чужого незаконного
володіння з метою повернення у державну власність викраденого у держави майна агропромислового комплексу с. Нива Трудова.
2. Здійснити заходи щодо відшкодування державі майнової шкоди, завданої викраденням у держави майна агропромислового комплексу с. Нива Трудова».
Тож, якщо йдуть листи до держпосадовців, можна припустити, що держава у нас все-таки є. Тільки от у чиїх вона руках? І чи буде вона, врешті, діяти в інтересах українського народу? Надія в серці ще не вмерла, але – ледве жевріє.

Сергій ЗІНЧЕНКО



Категорія: Кривий Ріг | Додав: pprosvita (10.07.2009)
Переглядів: 1115 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: