PP

     Неділя, 29.01.2023, 17:46


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ ВІД ПРОСВІТИ » Кривий Ріг

А все-таки відбулося! Попри провокації

(З точки зору головуючого)
  31 січня 2009 року відбулися звітно-виборні збори Криворізького міського об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса ШЕВЧЕНКА. Вони відбулися, попри спроби деяких псевдопатріотів перешкодити їх проведенню.
 А та група ”захвата”, що намагалася просвітянам завадити, близько тридцяти хвилин накручувала обстановку, наполягаючи на своїй присутності в приміщенні на зборах без необхідної реєстрації. Діяла вона під началом так званого голови п. ДОВГАЛЯ , так званого члена Ради Дніпропетровського обласного об`єднання просвітян п .БАЛАБАТ і депутата Криворізької міськради п. БІРЮКОВА, котрі й привели із собою до тридцяти чоловік, серед яких (як на вигляд) були й неповнолітні. Вищезазначений п. ДОВГАЛЬ пред`являв довідку про свій статус “голови”(хоча таку довідку можна набрати на комп’ютері). Серед тієї групи рейдерів була й одна знайома мені особа, яка тяжінням до українських національних цінностей не відзначалася. На запитання до п. БАЛАБАТ, чи є Ігор ГРУНІН членом «Просвіти» мені було дано відповідь «так» і як доказ – перед’явлено заяву п. ГРУНІНА, написану російською мовою на голову обласного об`єднання. Та п. БАЛАБАТ треба б знати, що заява про вступ подається до первинного осередку й розглядається на зборах (відповідно до п.3.5 Положення про Криворізьке міське об`єднання Всеукраїнського товариства ”Просвіта” імені Тараса ШЕВЧЕНКА). До речі, член Криворізького міського об`єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса ШЕВЧЕНКА Любов БАЛАБАТ реєструватися відмовилась, а продовжувала у коридорі організовувати “настоящих просвитян”. І ще порада: ніколи не ведіть з собою осіб «під мухою», бо цим ви виказуєте, хто ви є насправді. З вуст п. ІВАШКЕВИЧ прозвучала репліка –“зібрались тут безробітні і слюсарі, а куди подітись бідній інтелігенції”, так от «г-жа ПРЕПОДАВАТЕЛЬ», повчіться у мене, звичайного слюсаря, поваги до себе та до присутніх. Після невдалих спроб зірвати збори - «ярые борцы» просто залишили приміщення, вигукуючи образи на адресу присутніх просвітян.. Всі ці події знято на відео. Мені прикро, що такі псевдопатріоти, мабуть, за гроші, здатні на що завгодно.

 Наша мужність і врівноваженість взяли гору, хоча сам п. ДОВГАЛЬ неодноразово пробував спровокувати бійку, але поведінка Петра ЛИСЕНКА, Володимира ЗБИШКА та представників козацтва, які були запрошені на збори, заслуговує на повагу. Не дивлячись на провокації, ВОНИ продемонстрували що є справді ЛЮДИ і ПАТРІОТИ, які мають людську честь і гідність


Рейдерам дозволили перебувати в аудиторії , де відбувалися збори

Але Криворізькі просвітяни продовжували приймати рішення.

Далі збори проходили у робочому режимі, просвітяни заслухали звіт голови об’єднання та ревізійної комісії, обговорили питання подальшої роботи. Було обрано керівництво об`єднання у особі голови Миколи КОРОБКА., Рада об`єднання, секретаріат, ревізійна комісія.
 Останнім питанням було «різне», де було обговорено і прийнято рішення про виключення з членів КМО ВУТ “Просвіта” ім. .Т.ШЕВЧЕНКА Любов БАЛАБАТ та Юлію ЛЕБЕДИНЕЦЬ (яка, до того ж, розірвала привселюдно мандат для голосування на зборах) за порушення статуту .Все відбулося відповідно до чинного законодавства.
 До речі, - про «повноваження» п. ДОВГАЛЯ: присутній на наших зборах чинний голова Дніпропетровського обласного об`єднання Микола КОВАЛЕНКО ознайомив присутніх із довідкою про те, що саме він (а не Сергій ДОВГАЛЬ) є головою Дніпропетровського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА. У своєму виступі він також відзначив дії присутніх на зборах просвітян як такі, з яких можна брати приклад.

 

Сергій ДАШКОВСЬКИЙ, 

кореспондент часопису «Промінь Просвіти»; головуючий на звітно-виборних зборах.


Категорія: Кривий Ріг | Додав: pprosvita (03.02.2009)
Переглядів: 1010 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: