PP

     Субота, 03.12.2022, 17:37вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2011 » Лютий » 20 » Україна відзвітувала про дотримання прав дитини в ООН
20:16
Україна відзвітувала про дотримання прав дитини в ООН
28 січня 2011 року уряд України відзвітувався щодо виконання Конвенції ООН з прав дитини під час 56 сесії засідання Комітету ООН з прав дитини, що відбулась в Женеві. Комітет привітав критичний підхід уряду до оцінки ситуації, а також відвертий діалог. Разом з тим, члени Комітету висловили своє занепокоєння стосовно того, що в країні замість правозахисного підходу відбувається повернення до каральних методів роботи. Зокрема, попри те, що кримінальна відповідальність дитини починається з 16 років, правоохоронні органи мають право затримати навіть одинадцятирічну дитину за підозрою у скоєнні злочину й утримувати її до 60 діб в приймальнику розподільнику.
Комітет висловив стурбованість тим, що високою залишається кількість дітей, позбавлених батьківської опіки, в той час, як батьки у складних життєвих обставинах не отримають належної підтримки з боку влади в процесі виховання дитини. Як наслідок – високим залишається рівень позбавлень батьківських прав. Так, наприклад, у 2009 році 7939 дітейбуло вилучено з родин внаслідок позбавлення їх батьків прав. Не вирішеними, за коментарями Комітету, залишаються питання дискримінації окремих груп дітей, що потребуються особливої уваги – дітей інвалідів, біженців, національних меншин, а також проблеми нетерпимості в українському суспільстві.
Багато запитань Комітету також стосувалися інфраструктури та фінансового забезпечення процесу забезпечення прав дитини, яка залишається недостатньою. На жаль ці запитання так і залишаються гострими для країни. Так за словами голови української делегації, пана САФІУЛЛІНА, міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, у 2010 році заходи, передбачені Національним планом щодо впровадження Конвенції ООН про права дитини, були профінансовані лише 2% від потреби, а на 2011 рік визначено реальне фінансове забезпечення яке в 5 разів перебільшуватиме фінансування попереднього року.
«За такими підрахунками виходить що цьогорічне фінансування програми буде становити лише 10% від потреб 2010 року. Але, навряд чи можна оцінити реальну необхідність у фінансуванні, оскільки заходи на виконання Національного плану на поточний рік ще не були затверджені», зазначає Марія АЛЕКСЄЄНКО, голова Ради ВГО «Жіночий консорціум України», яка спостерігала за звітуванням офіційної делегації в Женеві. «Загалом, ми задоволені питаннями, до яких Комітет привернув увагу. На нашу думку, вони є найгострішими для України», зазначає Сергій БУРОВ (громадська організація М’АРТ та Українська Гельсінська спілка з прав людини), «до більшості цих питань привернула увагу Ініціативна група громадських організацій в підготовленому Альтернативному звіті про впровадження Конвенції ООН про права дитини. Потрібно змінювати методи роботи, замість каральних використовувати стимулюючі, як в роботі з сім’ями, що перебувають у кризі, так і з дитиною, яка здійснила правопорушення. Держава повинна більше уваги приділяти роботі з сім’ями, готувати спеціалістів (в тому числі правоохоронців, соціальних працівників, лікарів та вчителів) до роботи з дітьми, боротися з проявами насильства та дискримінації, боротися однаково за здоров’я та освіту кожної дитини, незалежно від віку, статку, національності тощо ».
Офіційний прес-реліз Комітету ООН з прав дитини
www.wcu-network.org.ua
Категорія: ІНШЕ | Переглядів: 843 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: