PP

     Субота, 03.12.2022, 17:17вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2013 » Жовтень » 13 » Так започатковувалася руйнація Січеславської Просвіти
20:31
Так започатковувалася руйнація Січеславської Просвіти
Про те, що роки після 2008-го для Січеславської Просвіти стали роками організаційного занепаду і одночасно імітації бурхливої діяльності тих, хто на той час прийшов «рятувати» «Просвіту», ні для кого не є таємницею. Хоч таємницею до недавнього часу було те, як велася підготовка приходу згаданих «рятівників» до омріяної мети, як, починаючи з 2006 року, плелася нитка інтриг. Документ, який сьогодні публікується, дещо відкриває завісу цієї таємниці.
Отже, як це не парадоксально, голова ВУТ «Просвіта» імені Т. ШЕВЧЕНКА Павло МОАЧАН від самого початку підтримав ідею створення позастатутного «оргкомітету по відновленню ДОО ВТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка». Десятеро осіб, зі згоди МОВЧАНА і таємно від членства обласного об’єднання, взялися за справу «відновлення» так, ніби саме об’єднання уже припинило своє існування. Варто зауважити, що тут не ставилося питання ні про вжиття заходів щодо активізації діяльності обласної «Просвіти», ні про ініціювання головою Товариства, як це передбачено Статутом у разі недотримання Статуту головою обласного об’єднання, переобрання керівника облоб’єднання. На кону постало питання проведення так званої звітно-виборчої конференції, підготовка якої велася таємно.
І розгадка тут проста: і ДОВГАЛЬ, і МОВЧАН достеменно знали, що, діючи відкрито, вони потерплять поразку. Вони знали, що районні і міські організації Січеславщини не підтримають приходу до керівництва «групи десяти». Вони знали, що для проведення законної позачергової конференції не зможуть заручитися підтримкою навіть необхідної третини організацій, що входять до складу обласного об’єднання. Отже за таких умов довелося робити вигляд, що обласного об’єднання не існує, що його необхідно відновлювати шляхом проведення так званої звітно-виборчої конференції. А планувалося провести це силами змовників, у більшості далеких від самої «Просвіти». І знову технічні парадокси: організації ніби немає, її відроджують і в той же час проводять її звітно-виборчу конференцію.
У липні 2008 року, майже через два роки після складення наведеного нижче зловісного протоколу, голова ВУТ «Просвіта» імені Т. Шевченка П. МОВЧАН, підтримуючи ДОВГАЛЕВУ версію «відновлення» начебто зниклої організації, тим не менше, офіційно повідомляв голові Дніпропетровської облдержадміністрації: «На теренах Дніпропетровської області діє облоб’єднання «Просвіта» імені Т. Шевченка, яке очолює КОВАЛЕНКО Микола Олексійович». Ось так, як то кажуть: «Ліва рука не знає, що робить права». Але нехай говорять документи:
«ПРОТОКОЛ № 2
ЗАСІДАННЯ «ОРГКОМІТЕТУ ПО ВІДНОВЛЕННЮ ДОО «ПРОСВІТА» ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
2 листопада 2006 р. м. Дніпропетровськ
ПРИСУТНІ: члени «Оргкомітету по відновленню ДОО ВТ «Просвіта» у кількості 10 осіб (реєстраційний лист додається) члении ДОО ВТ «Просвіта»
Голова: Джума В.П Секретар: Перехрест В.І.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про переговори з керівниками ВТ «Просвіта» стосовно відновлення діяльності ДОО ВТ «Просвіта».
Доповідає Довгаль С.М.
2. Обговорення кандидатур на посаду Голови ДОО ВТ «Просвіта»
3. Про підготовку до проведення звітно-виборчої конференції (ЗВК) ДОО ВТ «Просвіта».
З першого питання
Сергій Довгаль:
Проведено зустріч і переговори з Головою ВТ «ПРОСВІТА» Мовчаном П.М. та членами Ради. Наші пропозиції щодо відновлення діяльності ДОО ВТ «Просвіта» та проведення чергової легітимної ЗВК ДОО ВТ «Просвіта» знайшли розуміння і підтримку. Узгоджено дату проведення ЗВК ДОО ВТ «Просвіта» 25 листопада з 11.00 у приміщенні обласної філармонії. Рада ВТ «Просвіта» надішле свого представника, ймовірно ним буде Голова ВТ «Просвіта» Павло Мовчан.
УХВАЛИЛИ: Інформацію про переговори Довгаля С.М. иа Джуми В.П. з керівниками ВТ «Просвіта» взяти до відома. Схвалити позицію наших делегатів та результати переговорів.
У другому питанні:
Сергій Довгаль: Пропонує розглянути кандидатуру Джуми Вадима Петровича на голову Дніпропетровського обласного обєднання ВТ «Просвіта». Характеризує Джуму В.П. як свідомого українця, дієвого керівника, спроможного організаційно і матеріально виконати складне завдання по відродженню ДОО ВТ «Просвіта»
Іван Дрімлюга: Підтримує кандидатуру Джуми В.П. та зазначає, що він є представником молодого покоління, що дає перспективи росту ДОО ВТ «Просвіта».
Володимир Перехрест: Підтримує кандидатуру Джуми В.П. Застерігає щодо політизації громадської організації ДОО ВТ «Просвіта», яка може звузити соціальну та інтелектуальну базу організації.
Ярослав Трінчук: Підтримує кандидатуру Джуми В.П. як перспективного громадського й політичного діяча. Висловлює впевненість, що ДОО ВТ «Просвіта» стане авторитетною організацією у колах наукової та творчої інтелігенції Дніпропетровської області.
УХВАЛИЛИ: Висунути кандидатуру Джуми Вадима Петровича на голову Дніпропетровського обласного обєднання ВТ «Просвіта» і запропонувати на затвердження ЗВК.
ГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 10, «ПРОТИ» - 0, «УТРИМАЛИСЬ» - 0
У третьому питанні:
Вадим Джума: Пропонує усім членам «Оргкомітету»:
1. Підбирати відомих і авторитетних українців для участі у керівних структурах «Просвіти»
2. Надати пропозиції щодо структури керівних органів обласного, міських та районних обєднань ВТ «Просвіта» та до програми діяльності ДОО ВТ «Просвіта».
УХВАЛИЛИ:
1. Доручити Джумі В.П. до наступних зборів «Оргкомітету» розробити структуру та штатний розклад ДОО ВТ «Просвіта».
2. Провести ЗВК ДОО ВТ «Просвіта» 25 листопада з 11.00 у приміщенні обласної філармонії.
ГОЛОСУВАЛИ: Одноголосно.
Голова оргкомітету ДЖУМА В.П.
Секретар Перехрест В.І.»


(В документі, на світлині, стоїть підпис пана ПЕРЕХРЕСТА).
Переглядів: 613 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: