PP

     Неділя, 29.01.2023, 17:39вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2011 » Жовтень » 2 » Пам`яті великого сина України
17:19
Пам`яті великого сина України
Плач, українська Земле, плач, бо 21 вересня сього року не стало між нами незламного борця за долю багатостраждальної України, найдостойнішого її сина - Ярослава ГОМЗИ...
Все життя покладено на її олтар!
Заарештований ще 18-річним хлопцем, десять років відмучився він в жахливих сталінських ГУЛАГах - і не похитнувся у прагненні бачити свою Батьківщину вільною від імперської Москви. Ще за часів Великої вітчизняної війни всі власні кошти, які мав, витрачав на розповсюдження серед українців видань з правдою про свій окупований народ.
Вічний дисидент, один із засновників Української Гельсінської Спілки, яскравий публіцист і талановитий поет, він був такім дійовим і невтомним, що караючий нагляд "органів" за ним вже і незалежної Держави не припинявся (як це не дивно і не прикро) до останнього.
І за перебудованих часів Я.ГОМЗА - у Товаристві української мови, в Товаристві репресованих, в РУСІ та інших подібних організаціях - в перших рядах. Цей самовідданий Герой незрушно вірив в безсмертя української мови - основи і гарантії існування нації.

"Ні, мова наша не загине!
Не згине пісня голосна,
Що тисяч літ уже вона
У піднебессі лине!

Тебе наш ворог не зборов,
Перевертні не покрутили,
Хоч як точили з тебе кров, -
Та духа вольності не вбили".

Ярослав ГОМЗА - людина-взірець для кожного українця, яким він має бути, якщо бажає добра своїй Батьківщині. Таким особистостям безперечно треба ставити пам`ятники, щоб і молоді, і старі, дивлячись на нього, надихались його мужністю, непохитністю, любов`ю до України. А патріоти (дійсні, а не на словах) у нас є.
Ярослав Юрійович ГОМЗА - Громадянин з великої літери. Тільки зусиллями таких Героїв на чолі маси прихильників і однодумців Україна може стати і неодмінно стане врівень з найзаможнішими і дійсно демократичними державами світу. Іншого шляху нема. Вічна слава Героям України!

Товариство ім.О.ТИХОГО, Донецький осередок ВО "Просвіта", ЕКЦ "Бахмат"
Переглядів: 723 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: