PP

     Середа, 30.11.2022, 09:01вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2010 » Червень » 27 » Катастрофа на шахті в Кривому Розі: свідчення очевидців
22:50
Катастрофа на шахті в Кривому Розі: свідчення очевидців
Ранок 13 червня кілька мешканців вулиці Тобольської, що в Тернівському районі міста Кривого Рогу разом і з працівниками Криворізького гірничо-промислового територіального управління «Держгірпромнагляду» зустрічали біля сейсмічної апаратури. Враховуючи попередні скарги мешканців на високу інтенсивність коливань поверхні внаслідок вибухів на шахті імені Орджонікідзе Центрального гірничо-збагачувального комбінату, їх запросили бути присутніми в якості свідків під час проведення масового вибуху вагою заряду в еквіваленті майже 65-ти тонн.
О сьомій годині зафіксовано вибухову хвилю, і як тільки вимкнули апаратуру, надійшла нова хвиля, яка стала несподіванкою для операторів. По мобільному зв’язку повідомили про непередбачений обвал «потолочини». Очевидці, які наблизилися до місця зрушення, побачили жахливу картину: зникла або глибоко просіла поверхня, на якій розташовувалися дорога від шахтного управління до селища, будівля вентиляційної шахти, колишній парк, будівля ковбасного виробництва, військовий цвинтар. Біля лінії відриву поверхні зі східної сторони «лійки» опинилися майстерні шахтного двору, а з західної – двір пожежної частини. Стало відомо, що автомобіль, яким прибули працівники Криворізького управління «Держгірпромнагляду», опинився затягнутим до зсуву. Водія на той час знайти не вдалося. Двох жінок, які на вентиляційній шахті чергували, вдалося визволити і доставити до лікарні. Ще якийсь чоловік самотужки вибрався з-під завалених плит. Чи є жертви серед перехожих, поки що невідомо. Але величезна площа, яка потрапила до зони зсуву, не була на час вибуху поставлена під охорону. Знищена лінія електропередач та розірвано мережевий газопровід.

Микола КОРОБКО,
голова Криворізького міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА; телефон для зв’язку: 050 – 413-12-95,prosvita.at.ua, 13 червня 2010 року.
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 954 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: