PP

     Неділя, 27.11.2022, 04:23вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2014 » Березень » 27 » Громадськість Дніпропетровщини провела обговорення завдань державного будівництва
19:50
Громадськість Дніпропетровщини провела обговорення завдань державного будівництва

18 березня поточного року в місті Дніпропетровську відбулася публічна дискусія на тему «Успішна Україна: з чого починати?», проведена в рамках проекту Інституту світової політики «Нова європейська політика» за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Pact.
У публічній дискусії взяли участь посол Франції в Україні Ален РЕМІ, директор Інституту світової політики Альона ГЕТЬМАНЧУК, керівник представництва Transparency International в Україні Олексій ХМАРА, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор КОЛІУШКО, міністр закордонних справ України (2007-2009 р. р.) Володимир ОГРИЗКО, заступник посла Австрії в Україні Йоганне АЙГНЕР, провідні регіональні експерти та громадські активісти. На заході були присутні представники місцевої влади.
Серед першочергових кроків у напрямку руху Успішної України директор Інституту світової політики Альона ГЕТЬМАНЧУК відзначила необхідність проведення судової і антикорупційної реформ.
Посол Франції в Україні Ален РЕМІ підкреслив бажання європейських структур пересвідчитися в намірах керівництва України здійснювати політику децентралізації владних повноважень. Винятково напружені стосунки з РФ і недостатні заходи української влади щодо боротьби з корупцією стримують західних інвесторів від капіталовкладень в Україні.
Екс-міністр закордонних справ України (2007-2009 р. р.) Володимир ОГРИЗКО у своєму виступі зазначив, що у Євросоюзі є свої негативні явища у функціонуванні органів державного управління, але масштаби їх настільки незначні, що держава спроможна їх побороти.
Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор КОЛІУШКО першочерговими кроками після подолання агресії вважає 5 ключових пунктів: реорганізація Кабміну України, проведення конституційної реформи, децентралізація влади, судова реформа, антикорупційна програма. Необхідність цих кроків обумовлена результатами багаторічної діяльності непрофесійної і корумпованої влади. Кабінет міністрів фактично не брав участі у виробленні політики і довів свою нездатність для проведення реформ. У програмі децентралізації експерт пропонує укрупнення районного рівня. Стосовно необхідності проведення судової реформи він висловив стурбованість окремими намірами навести «революційний» порядок: ліквідувати адміністративні суди і Конституційний суд; підтримав тезу про відповідальність суддів за неправосудні рішення лише у разі підтвердження цього рішеннями Європейського суду з прав людини, введення люстрації має бути вивірене з точки зору права. Окремо ним було відзначено, що за останній рік Конституційною асамблеєю професійно напрацьовані змістовні матеріали, які залишилися без подальшого розгляду.
Керівник представництва Transparency International в Україні Олексій ХМАРА назвав чотири причини, які сприяють виникненню корупції: відсутність контролю, наявність поряд з чіткими розпливчастих процедур, потреба в коштах для боротьби з корупцією, відсутність прозорості у стосунках між суб’єктами і прихованість інформації. Як вихід із ситуації необхідна зміна правил гри.
На місцевому рівні дієвим фактором має стати велика мережа експертних груп.
Зміни правил гри на центральному рівні матимуть такий вигляд: антикорупційною установою має стати Бюро розслідувань, найменше покарання – 5 років ув’язнення, усунення політичної корупції, налагодження системи стеження за конфліктом інтересів, зміна правил державних закупівель. Серед заходів, необхідних для досягнення відчутних результатів, першочерговими є: зразок доброчесності влади, декларування майна, доступ до суспільно важливої інформації (публічні кошти, відкриті тендери), співпраця з доброчесним бізнесом.
Своїми думками з присутніми поділилися також представники експертного середовища Дніпропетровщини.
У роботі Круглого столу взяв участь і автор цього повідомлення, голова Криворізького міського правозахисного товариства Микола КОРОБКО. На нашу думку, до найважливіших кроків, поряд із судовою і антикорупційною реформою, належить реформа соціальної сфери. Допоки громадянин не перестане відчувати себе в соціальному плані приниженим, «за бортом», реформи, у тому числі і антикорупційні, не знайдуть сприятливого відгуку, влада не матиме належної підтримки від своїх співгромадян. В інтересах успішної боротьби з проявами корупції важливою підмогою для підвищення активності громадян може стати широка мережа тренінгів для громадського активу з питань формування і використання місцевих бюджетів.
Що стосується оцінки стану дотримання правопорядку в Україні, то його оцінки європейськими структурами нерідко співпадають з путінськими як «масовий безлад» і неволодіння ситуацією. Така оцінка не відповідає дійсності. Як мешканець південно-східного терену можу підтвердити, що насильницькі акти і акти вандалізму епізодично проявляються у вигляді «нальотів», як правило, в обласних центрах і по периметру південно-східного кордону з Російською Федерацією. Для прикладу, по всій території Дніпропетровської області і, зокрема, у великих містах (Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Нікополь та інш.) такі прояви не знаходять підтримки. Самі заворушення мають характер замовних акцій, їхні учасники – найманські групи з окремих спортивних клубів і заїжджих громадян РФ, активність яких спадає по мірі відновлення функціонування органів правопорядку.
Інститут світової політики «Нова європейська політика» в рамках згаданого проекту планує протягом квітня провести публічні дискусії в Одесі і Донецьку, а в травні, напередодні президентських виборів, - заключну підсумкову дискусію у Києві.

Микола КОРОБКО
 

Переглядів: 464 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: