PP

     Четвер, 27.01.2022, 08:28вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2013 » Березень » 1 » Бульдозер криворізької влади поставив себе вище Верховної Ради України, змівши газетні кіоски й створивши монополіста
11:58
Бульдозер криворізької влади поставив себе вище Верховної Ради України, змівши газетні кіоски й створивши монополіста
Як повідомив 6 лютого генеральний директор ТОВ «Преса-М» Олег МАКАРЕНКО (а це підприємство входить до видавничого дому «Картель»), вже знесені на базі рішення сесії Криворізької міської ради від 28 грудня 2012 року всі його 42 газетні кіоски в Кривому Розі. Такі дії суперечать як вимогам постанови Верховної Ради України «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси» від 15.04.2009 року (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/901-vi ), так і рішенню з цього питання (в січні 2013 року) Комітету Верховної Ради України з питань захисту свободи слова та інформації, на якому Олег МАКАРЕНКО розповів про те, як діяла місцева влада в Кривому Розі. Наприкінці січня керівник підприємства виступив у офісі Криворізького міського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА перед активістами громадських організацій і незалежних профспілок, які його повністю підтримали. Більше того, з ініціативи голови Криворізького міського правозахисного товариства Миколи КОРОБКА, що проводив цю зустріч, вирішено розробити й направити в різні інстанції заяви від громадськості з цього приводу.
А 1 лютого, в п’ятницю, звільнені в результаті «зачистки» кіосків розповсюджувачі преси (це більше сотні людей) пішли шукати правди до приміщення Криворізької міської ради (на чолі з виконавчим директором ТОВ «Преса-М» Світланою КОВАЛЕВСЬКОЮ) за підтримки місцевих «свободівців» на чолі з керівником організації Юрієм НАСТУСЕНКОМ, активістами організації «Ліга підприємців Кривбасу» Володимиром ФОМІЦЬКИМ та інших. І коли до протестантів ніхто не вийшов, вони проникли у вестибюль приміщення. Але дорогу на другий поверх перекрили правоохоронці, які на кілька годин заблокували людей тут же, у вестибюлі). Навіть журналістам із посвідченнями в руках було важко дістатися всередину і ще важче – вийти з тієї будови. (http://pprosvita.at.ua/ ).
Такі дії поки що залишилися безрезультатними. Але вже складено щонайменше один документ (це постанова від зібрання місцевих громадських організацій, і нині дозбираються підписи), який буде направлено голові Антимонопольного комітету України. В тій постанові, зокрема, йдеться про те, що в діях керівництва криворізької міської влади вбачаються ознаки того, що влада таким чином обмежує можливості доступу громадян до засобів масової інформації і створює на ниві розповсюдження преси в Кривому Розі монополіста (це підприємство «Друкъ»). Громадські організації просять вжити заходів, оскільки вбачають у діях влади ознаки порушення Закону України «Про обмеження монополізму та недобросовісної конкуренції».
Важливо зазначити, що заплановане на 5 лютого засідання Комітету з питань захисту свободи слова та інформації із розглядом питання про знесення газетних кіосків у Кривому Розі не відбулося й перенесене орієнтовно на 20 лютого. І при цьому – ще про одне. Так активно місцева влада почала зачищати інформаційний простір у Кривому Розі одразу після того, як Олександр ВІЛКУЛ (виходець з Кривого Рогу) був призначений віце-прем’єром в уряд Миколи АЗАРОВА. І при цьому також не менш важливо зазначити, що міський голова Юрій ВІЛКУЛ – рідний батько вище названого високопоставленого урядовця.

Сергій ЗІНЧЕНКО,
редактор газети «Промінь Просвіти», м. Кривий Ріг,
maidan.org.ua, 8 лютого 2013 року


На світлині:


Олег МАКАРЕНКО на тому місці, де стояв ще зо два дні тому його кіоск на вулиці ЯНОВА, що в Центрально-міському районі Кривого Рогу; тут був кіоск.

ВІД РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ «Промінь Просвіти»: за інформацією генерального директора ТОВ «Преса-М» Олега МАКАРЕНКА, обіцяний на 20 лютого розгляд питання про знесені газетні кіоски на засіданні Комітету з питань захисту свободи слова та інформації, не відбувся, а перенесений на 6 березня. Причому, як він зазначив, там має бути і представник місцевої влади.
Категорія: ПРОСВІТА-КРИВИЙ РІГ | Переглядів: 727 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: