PP

     Субота, 03.12.2022, 01:00вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » 2009 » Листопад » 30 » Євген МАРЧУК: «Де так звані «мокрі справи», думаю, що ніхто вже не знайде…»
20:40
Євген МАРЧУК: «Де так звані «мокрі справи», думаю, що ніхто вже не знайде…»
Справа в тому, що по таких справах серйозних, як по ШУХЕВИЧУ, по ШЕПТИЦЬКОМУ, по СЛІПОМУ, то такі справи вела спеціально Москва.
І такий відомий СУДОПЛАТОВ особисто очолював багато чого, і потім він навіть багато чого у своїх мемуарах писав, вже не кажучи про вбивство БАНДЕРИ, РЕБЕТА і так далі. Але якби не СТАШИНСЬКИЙ, то так би ніхто й точно не взнав би, як загинув БАНДЕРА.
І от по ШУХЕВИЧУ і я кілька разів до цього підступався, потім десь в 2004 році СМЕШКО. Ми навіть пішли по шляху шукати живих людей. Один ще був чолов’яга, який в дуже похилому віці. Він щось трохи там знав, ніби, там був в охороні, коли тіло ШУХЕВИЧА вивозили вже після перестрілки. Але видно було по всьому, що й він точно не знав, тому що підрозділ «2Н» тобто «НН» – від слова «НаціоНалісти» – вона так і йшла під абревіатурою в документах КДБ СРСР. А це був спеціалізований підрозділ, керували ним часто з Москви і самі особисто тут багато чим займалися.
Я думаю, що скоріше всього в документах про місце поховання зокрема ШУХЕВИЧА (якщо воно в дійсності було) нічого не фіксувалося. Скоріше всього, їх і не було, а знати могли тільки ті люди, які особисто цим займалися. Один із чоловіків (це СМЕШКО далі продовжував) давав орієнтир, що, нібито десь на кордоні між Івано-Франківською і Львівською областями, здається, я вже зараз не пам’ятаю. Але, на жаль, і це не підтвердилося точно.
Який був парадокс! З одного боку, КДБ, взагалі НКВД, дуже акуратно зберігали свої архіви. Уявляєте собі, 22 червня початок війни. Німці трохи більше, як через місяць в Києві, і всі архіви з усіх обласних архівів, я маю на увазі НКВД, центральний архів, тобто всі вивозяться в Уфу, звільняється Україна – всі до папірчика привозяться, все, як було.
Тобто, як тисячолітній рейх – думали, що будуть тисячу років. Свої злодіяння, задокументовані злодіяння, які творила система, привезли цілесенькими. Єдине, щоправда, такі справи, які стосувалися ГРУШЕВСЬКОГО, ЛЮБЧЕНКА і багатьох інших – це все в Москві, воно й було в Москві, воно й у Москві й залишилося.
Так що, з одного боку, було дуже кропітке відношення, акуратність така надмірна до самих архівів, а з другого боку, де так звані «мокрі справи», тобто які були пов’язані зі знищенням дуже знакових людей, а тим більше таких особистостей чи їх похованням, я думаю, що ніхто вже не знайде… Ну, може, дай Боже…
Євген МАРЧУК, колишній заступник КДБ України, голова СБУ, прем’єр-міністр України, секретар РНБОУ, радник Президента України; з матеріалу Ірини ХАЛУПИ на радіо «Свобода» від 23 листопада 2009 року під назвою «В системі КДБ були колосальні архіви» – Євген Марчук»
Категорія: ІНШЕ | Переглядів: 1013 | Додав: pprosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: