PP

     П`ятниця, 29.03.2024, 16:29


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ » Cтатті з іншіх джерел

Політична візита Патріярха Росії
Десять днів гостинна українська земля приймала російського Патріярха Кирила. Візит цей проте не став фактором підвищення духовності народу і подолання розколу серед українських церков, окрім того, мав глибоко політичний контекст. Така головна думка після візиту Патріярха Московського в Україну.
Під час візити була дуже помітною його політична складова, загалом була це не стільки візита пастирська, скільки політична. Патріярх РПЦ, відвідуючи різні регіони України, “мітив територію”, залишаючи “в тіні” митрополита УПЦ МП Володимира. Багато деталей свідчило про те, що у Москві вже не довіряють керівництву УПЦ в Києві і що Москва прагне поновлення свого тотального контролю над православною територією України і робить все можливе, щоб стримати ті об’єднавчі процеси на шляху до єдиної Помісної православної церкви, які намітилися в Україні. Окрім того. Візит невипадково відбувся майже напередодні виборів, бо Москва хоча, щоб перемогли ті, хто її влаштовує.
Загалом же візит московського Патріярха викликаний тим. Що Росія поволі – зі становленням української державності – втрачає свою паству в Україні. Тут треба пам’ятати, що приходи УПЦ МП складаються близько половини від загальної кількості приходів Російської православної Церкви, а кошти від українських приходів становлять левову частку надходжень Російської Православної Церкви. Під час виступів Патріярх Московський Кирил постійно наголошував: “Київ – наша південна православна столиця”, “Київ – наш Єрусалим”. Усе це вказувало на оновлену імперську концепцію Москви.
“Цей візит я трактую не як виключно релігійну справу, а ідеологічну. Тексти, які промовляв Патріярх, були спеціяльно підготовленими. Вони були зовсім різними в Києві і в Донецьку. Людина, яка має пропагувати певні цінності, не мала права говорити багатьох речей, які були сказані в Донецьку, це суперечить християнським цінностям, цінностям поваги до інших народів, зокрема, заява щодо автокефальності церкви. Колись ми проводили дослідження щодо того, чи готове українське суспільство до автокефалії: якщо говорити про тих, хто не розуміє, що це таке, то більшість людей підтримували цю ідею”, - заявив заступник голови ВРУ Микола Томенко.
На думку Секретаря Ради НСПУ, відомого громадського діяча Михайла Слабошпицького, Патріярх, коректно закликаючи до “світлого минулого”, привіз в Україну такий собі “політичний багаж”, і якби не духовне облачення, то важко було б повірити, що перед українцями виступав сам Патріярх.
Про те, що московський Патріярх Кирил, відвідуючи Україну, мав перед собою чітке політичне завдання, свідчить і той факт, що одразу по приїзді він зустрівся з Президентом своєї країни, тобто звітував не перед Сінодом, як годилося б релігійній особі, а перед найвищим політичним керівництвом країни - Росії.
Сергій КОЗАК,
бюлетень Фундації імені Івана Багряного, число 36 за 2009 рік.
Категорія: Cтатті з іншіх джерел | Додав: pprosvita (10.12.2009)
Переглядів: 802 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: