PP

     Неділя, 08.12.2019, 22:54


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ » Cтатті з іншіх джерел

Олесь ДОНІЙ: Відчуваєш себе частиною українського народу? Просто вивчи українську мову!
Якщо ти відчуваєш себе частиною українського народу, то треба підвищувати власний рівень культури і вивчити українську мову Якщо ти відчуваєш себе частиною українського народу, то треба підвищувати власний рівень культури і вивчити українську мову, вважає депутат Верховної Ради від «Народної самооборони» Олесь Доній. Так він прокоментував «розумну» ідею комуніста Євгена Царькова, який заради поширення російської мови в Україні закликав всіх російськомовних українців під час перепису у наступному році реєструватись «росіянами».
«Я сам — російськомовний громадянин, народився і виріс у російськомовному Києві в російськомовній родині», — нагадав Олесь Доній, — «Тим не менше, відчуваючи себе українцем, взяв і самотужки вивчив українську мову і нею спілкуюсь».
«Я думаю, що це нормальний приклад для російськомовних громадян: якщо вони відчувають себе частиною українського народу, відчувають себе українцями, то треба підвищувати власний рівень культури, а значить просто, без ніякого «напрягу», вчити українську мову. Це нормальний природний вибір кожної людини, яка хоче відчувати себе частинкою єдиної нації», — вважає «самооборонець».
Депутат вважає, що нинішня влада, однією зі складових якої є і фракція комуністів в парламенті, сповідує російський націоналізм, а представники цієї влади мріють про перетворення України на другу російську державу: «Вони готові бачити українську мову, як мову фольклору і мову народних пісень, а все решта — щоб це була держава для росіян». «Компартія ще за радянських часів займалась русифікацією України, і в часи Незалежності комуністи відрізнялись тим, що найбільше відстоювали інтереси Росії і Кремля, а не інтереси України. Тут нічого дивного немає», — додав Олесь Доній про ініціативу комуніста.

"Народна самооборона".
Maidan.org.ua, 25 січня 2011 року

Категорія: Cтатті з іншіх джерел | Додав: pprosvita (30.01.2011)
Переглядів: 503 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: