PP

     Неділя, 29.01.2023, 16:53


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ » Cтатті з іншіх джерел

Кремль: за ТИМОШЕНКО чи проти ЯНУКОВИЧА?
Володимир ПУТІН вважає перебування Юлії ТИМОШЕНКО у тюрмі неправильним.Лідери Росії усе активніше захищають Юлію Тимошенко і називають її справу політичною. Голова російського уряду Володимир ПУТІН, який 7 травня стане президентом Росії, а також Дмитро МЕДВЄДЄВ, який очолить російський уряд, фактично, підтримали позицію США і Євросоюзу у справі колишнього прем'єр-міністра. Експерти в Україні бачать за такими заявами російського керівництва невдоволення українською владою і деякі приховані цілі.
«У БУДЬ-ЯКИЙ ЗРУЧНИЙ ЧАС»
"Переслідування політичних противників - це абсолютно неприйнятно, це кидає тінь і на саму державу, якщо, приміром, говорити про Україну, і на тих, хто такі рішення ухвалює", - заявив 28 квітня Дмитро МЕДВЕДЄВ. Третього травня прес-секретар чинного президента Наталія ТІМАКОВА в ефірі одного із російських каналів наголосила, що Дмитро МЕДВЕДЄВ, "як і раніше, вважає справу ТИМОШЕНКО політичною". (Хоча раніше російський президент називав її внутрішньою справою України).
"Підписані угоди повністю відповідають законодавству Російської Федерації і України. Повторюю ще раз, на думку наших юристів, ніякого порушення закону - ані українського, ані російського - не було", - сказав 3 травня Володимир ПУТІН журналістам. Він також заявив, що Росія готова прийняти Юлію ТИМОШЕНКО на лікування. "Якщо Юлія Володимирівна вважатиме за можливе і якщо влада України, наші українські партнери погодяться з цим, ми із задоволенням би прийняли Юлію Володимирівну ТИМОШЕНКО на лікування у будь-який зручний для неї і для влади України час, у будь-якому лікувальному закладі", - сказав Володимир ПУТІН. Володимир ПУТІН також закликав не пов'язувати ситуацію навколо Юлії ТИМОШЕНКО з проведенням Чемпіонату Європи із футболу.
ПРИХОВАНІ ЦІЛІ?
Навряд чи російська влада не знає про те, що українське законодавство не дозволяє лікувати ув'язнених за кордоном. Як висловився депутат від фракції Партії регіонів Володимир ОЛІЙНИК, у цьому сенсі Росія, США чи інші країни абсолютно рівні. В інтерв'ю агентству Інтерфакс він нагадав, що подібних прецедентів ані в Україні, ані в Росії не було. Депутат навів приклад Михайла ХОДОРКОВСЬКОГО, ув'язненого в Росії на багаторічний термін: якби він звернувся із заявою про лікування за межами Росії, то це прохання навряд чи було задоволене.
Водночас, експерти кажуть про те, що заяви російського керівництва на захист Юлії ТИМОШЕНКО можна пояснити кількома причинами. "Очевидним є давнє незадоволення Москви діями Віктора ЯНУКОВИЧА. У цій ситуації Кремль розумів, що треба було або дистанціюватися від заяв європейських країн, або додати свій голос до того тиску, що чинить Європа на Україну. Був обраний другий варіант. Я думаю, що це є свідчення високого рівня невдоволення Кремля діями української влади", - сказав ВВС Україна директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло ПОГРЕБИНСЬКИЙ.
Один із лідерів опозиційної партії "Батьківщина" Олександр ТУРЧИНОВ вважає, що справа Юлії ТИМОШЕНКО "об'єднала світ" через протест проти "політичних репресій і безпідставного переслідування". Однак головний редактор журналу "Експерт" Андрій БЛІНОВ вважає, що заяви російського керівництва навряд чи слід розглядати як підтримку української опозиції і персонально Юлії ТИМОШЕНКО."Я не думаю, що це пряма підтримка опозиції. Я все ж вважаю, що причини заяв ПУТІНА криються в іншому." " У питанні ТИМОШЕНКО Росія практично солідарна із Заходом. Але вона фактично сприяє тому, щоб загнати Україну в ізоляцію, щоб розбиратися з нею наодинці", - сказав Олександр ПАЛІЙ в інтерв'ю ВВС Україна.
ТІНЬ ТИМОШЕНКО НА ІНАУГУРАЦІЇ
Після перемоги на президентських виборах деякі оглядачі висловлювали припущення, що ПУТІН-президент сприятиме звільненню Юлії ТИМОШЕНКО із тюрми. Мовляв, у нього є важелі впливу на керівництво України, серед яких передусім - газовий. Однак, політолог Михайло ПРГРЕБИНСЬКИЙ переконаний у хибності таких припущень.. Водночас, Віктор ЯНУКОВИЧ повідомив, що у травні його зустріч із Володимиром ПУТІНИМ відбудеться. 15 травня у Москві відбудеться неформальний саміт країн СНД, і очевидно, саме на цю зустріч сподівається український президент.

Світлана ДОРОШ,
BBC, Україна, 4 травня 2012 року
Категорія: Cтатті з іншіх джерел | Додав: pprosvita (10.05.2012)
Переглядів: 556 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: