PP

     Вівторок, 29.11.2022, 14:15


вихід | Гість | "Гості" Гість | RSS 

 


Головна » Статті » СТАТТІ З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ » Cтатті з іншіх джерел

Юрій ЛУЦЕНКО: Саботаж євроінтеграції має призвести до позачергових виборів
Юрій ЛУЦЕНКО – полум’яний "польовий командир" Майдану 2004 року – має величезний досвід подібних акцій є бажаним гостем на обох євромайданах. "Українська правда" вирішила дізнатись у нього про причини появи двох євромайданів, можливий сценарій розвитку подій, і чи готова опозиція до переговорів з владою заради підписання угоди про асоціацію
- У неділю на акцію прийшли дуже багато людей, понад сто тисяч. Але ввечері на площі залишилось дуже мало. Чи не вважаєте ви це поразкою?
- Ні, не вважаю. Я вам хочу нагадати, що навіть за часів помаранчевого Майдану у містечку чергували кілька тисяч людей, а на площі по вечорах стояли 200 тисяч. Людей, які могли залишатися на Майдані цілодобово, було набагато менше, ніж тих людей, які вважають за необхідне продемонструвати свою позицію. Тому коли в неділю вдень вийшли понад 100 тисяч людей, ми розуміли, що не всі вони залишаться ночувати.
- Скажіть, будь ласка, чи обговорювалась ідея переговорів з Януковичем, щоб досягти підписання угоди про асоціацію?
- Арсеній Петрович каже, що він готовий до переговорів щодо відставки Азарова і повернення до питання Євроасоціації. (Під час інтерв’ю Луценко знаходився поряд з Яценюком. Вони намагалися вкотре потрапити до Тимошенко у Харкові - УП)
- А чи можливе, наприклад, проведення круглого столу за участі громадських діячів, і чи це необхідно?
- За останній час опозиція пішла на всі вимоги, які їй висувати. Але м’яч залишається на стороні Януковича.
- Чи виступала з такою ініціативою опозиція?
- Не було такої ініціативи про проведення переговорів. Але опозиція запропонувала проведення позачергового засідання Верховної Ради. Предметом його має бути прийняття єврозаконів: Про прокуратуру та про лікування ув’язнених за кордоном.
- Чи зібрані вже підписи за проведення позачергового засідання?
- Як мені розповів Арсеній Яценюк, вчора подали заяву за підписом трьох керівників фракцій. Але відомо, що Рибака немає в Україні. (Рибак перебував у Канаді – УП)
- Добре, але партія влади може не буде голосувати за ці закони, який ваш прогноз?
- Якщо партія влади продовжить саботувати євроінтеграцію, то у неділю на Майдані опозиція заявила про готовність заблокувати парламент. Я думаю, що колосальна кількість учасників євромайдану готова дати мандат формальній меншості депутатів парламенту. Блокада парламенту може теоретично призвести до розпуску парламенту. Для цього є законодавчі конструкції. А далі – проведення позачергових парламентських виборів, на яких, я впевнений, буде проєвропейська більшість парламенту, яка сформує проєвропейський уряд і прискорить шлях до ЄС.
- Якщо гіпотетично припустити такий сценарій: Янукович звільняє Азарова і підписує євроасоціацію, які тоді дії опозиції?
- Якщо асоціації в країні не відбудеться, то в Україні буде традиційний для Росії і Білорусі сценарій - самопризначення президента. Якщо ж підписання відбудеться, то це означатиме, що у нас будуть вибори Тому для нас підписання асоціації крім всього іншого означає ще і демократичну процедуру зміни президента України. Саме до цього ми йдемо.
- Зрозуміло, але що ви плануєте, якщо не буде підписання угоди про асоціацію?
- Якщо асоціація не буде підписана, то це може призвести до громадського протистояння. Я би дуже не хотів такого сценарію, бо партія влади розкрала країну до стану фінансового дефолту. Будь-які серйозні потрясіння будуть загрожувати економічній ситуації.
- Чи будуть продовжені акції протесту опозиції вже після 28 листопада?
- Я поки не готовий сказати щодо акції 28 листопада і далі, бо остаточне рішення ще не ухвалено.
- На який ресурс розраховують опозиційні партії, щоб проводити масштабні акції протесту?
- Головний ресурс на таких акціях протесту - це готовність людей. Бо, як показує досвід декількох попередніх років, ці протести зводилися до формату партійного активу. Сьогодні ж є готовність суспільства підтримувати акції протесту присутністю, фінансовими діями.

Оксана КОВАЛЕНКО, УП,, 25 листопада 2013 року
(У скороченому вигляді)
Категорія: Cтатті з іншіх джерел | Додав: pprosvita (27.11.2013)
Переглядів: 719 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: